31/12/2020
По стара традиция си изпращам годината с малко научени уроци от последните 365 дни. Тази година major урокът ми е от книжка, понеже човекът, който я е написал, е видимо по-интелигентен от мен. Надявам се и аз да натрупам още мъдрост, докато стана на 35 като David McRaney, който ме светна, че аз също имам синдрома на заблудата, нареченена present bias. Ще ме прощавате, но на това свестен превод на български не мога да измисля, затова пояснявам: present bias е неспособността човек да проумее, че това, което иска сега, ще се промени с времето и не е задължително да е същото, което ще иска след време.
Ако случайно ви се случва да си менажирате времето, финансите, емоциите и мислите не толкова добре, колкото ви се иска (като мен например), не се обвинявайте. Това е просто следствие на лоша тактика във войната с вашия мозък. Войната е тази между "искам" и "трябва", ако не сте се досетили още. И тактиката ви е лоша, както и моята, защото понякога забравяме, че "искам" никога не си отива. Трикът да победите е да знаете, че човекът, който ще се разправя с последиците от сегашното ви "искам", не сте вие, ами е вашето бъдещо аз. А то е непознат човек, на който не може да се разчита, защото още не сте се превърнали в него. Тайната да победите във войната между "искам" и "трябва" е да се постараете сегашното ви аз да накара бъдещото ви аз да прави каквото е най-добро и за двете ви версии. По-просто казано: пробвайте да прекарвате времето си в опити да надхитрите себе си сега, за да знаете, че вашето бъдещо аз ще бъде човека, в който искате да се превърнете.
Sending you my *good vibes only* energy and thank you all for every ❤️ dropped my way!
P.S. Swipe to see me handling a the emotions 2020 brought me 😂