Mali Gibko

Mali Gibko Aktivnosti za optimalni gibalni razvoj dojenčka do 1. leta. Individualne obravnave, skupinske vadbe, svetovanje o rokovanju, pestovanju, pravilnih položajih,...

15/05/2026
Prvi obrati na trebušček🫶Moram priznati, da sem bila med nosečnostjo prepričana kako bom pridna z objavami novorojenčka,...
20/04/2026

Prvi obrati na trebušček🫶
Moram priznati, da sem bila med nosečnostjo prepričana kako bom pridna z objavami novorojenčka, ampak realnost je drugačna 🙈.
Tempo pri treh fantih ni mačji kašelj 😺.
Predvsem pa je resnica v tem,da si res želim izkoristiti zadnjo porodniško, umakniti telefon, ko je Jaka buden in zgolj uživati v trenutku, ki mi je dan🥰.
Če povem po pravici, kot mamica s svojim sinčkom nič ne telovadim, sem namreč mnenja da moram biti njegova mami,ki je tam za tolažbo, cartanje in pomiritev. Zdi se mi narobe svet,da bi ga raztezala in preveč aktivirala, čeprav vem da bi bilo smiselno za sam gibalni razvoj 🤷‍♀️.
Je pa kljub temu deležen pravilenga rokovanja, spodbujanja pravih vzorcev gibanja in aktivacije trupa, kjer še ni pretiranega joka🫢.
Vem, da mamice razumete❤️.
Vseeno pa sva včeraj delala na integraciji ATNR refleksa, ki je več kot očitno onemogočal samostojen obrat na trebuh. Po par nežnih vajah,se je pričel samostojno obračati na trebušček🥳.
Tudi pri 3. otroku se neizmerno veselim vsakega novega mejnika🥰🤗.
Bravo Jakec, sem tako vesela,da sem kr objavila tale zapis.
Refleksi kot pravim,igrajo pomembno vlogo pri gibalnem razvoju, o vsem tem zato govorimo tudi pri Malem Gibku 🤞🍀.

"Am mam, maa mam, ama"....... in potem: "MAMA". Najlepša beseda, najodgovornejša vloga, nadzemeljska ljubezen. 💛Drage ma...
25/03/2026

"Am mam, maa mam, ama"....... in potem: "MAMA". Najlepša beseda, najodgovornejša vloga, nadzemeljska ljubezen. 💛

Drage mame.

Danes je naš dan. In danes se še bolj zavem, kako posebno mi je biti del teh malih svetov vaših dojenčkov.
Toliko novih gibalnih mejnikov, iskrivih pogledov in drobnih trenutkov, ki pomenijo vse.

Čeprav nisem njihova mama, me vsak objem, vsak nasmeh in vsak mali napredek vedno znova spomnijo, kako zelo iz srca sem tukaj z njimi.
In malo po malo... jih začutim kot "svoje". 🥹

Hvaležna sem, da smem biti del njihove poti in da mi zaupate svoje največje zaklade. 🙏

Drage mame: delate nekaj čudovitega.
Tudi takrat, ko je težko.
Tudi takrat, ko dvomite.

Vidim vas. In občudujem vas. 💛

Vesela bom delitve, da se razširi informacija o Malem Gibku. Novopečeni starši morebiti še niso seznanjeni. 😉😎
10/03/2026

Vesela bom delitve, da se razširi informacija o Malem Gibku. Novopečeni starši morebiti še niso seznanjeni. 😉😎

"To ni le vadba, to je community." je stavek, ki me je zadel v srce. 🥹❤️Pa saj sem že prej čutila in vedela, ampak ko se...
06/03/2026

"To ni le vadba, to je community." je stavek, ki me je zadel v srce. 🥹❤️

Pa saj sem že prej čutila in vedela, ampak ko se ubesedi, je vse še bolj zares. Dobi obliko, dobi vsebino in en tak naval sreče, da ga ne znam opisat. 🙏

Mali Gibko se je začel z idejo, da mamicam ponudiva kvalitetno preživet čas porodniške, da podpreva gibalni razvoj dojenčkov v prvem letu in da se družimo v prijetnem in sproščenem vzdušju.

A že kmalu je ideja postala večja.
Globlja.
Močnejša.

Gibkova srečanja so za marsikatero mamico vstopnica v skupnost v tem prelepem, a tudi izredno napornem obdobju. Premalo se govori o tem, kako intenzivno je lahko, kako si po porodu izžeta in kakšna občutja iz tebe privleče pomanjkanje spanja, razdvojenost med različnimi nasveti, informacijami, pričakovanji...

In tudi v take teme zagrizemo. Jih premeljemo. In rešimo. To je potem ta community, ta skupnost. Vsaka skupina ima svojo dinamiko in ene so res posebne. 💫

V Tolminu so me mamice sezule (pa ravno na dan, ko smo govorile o bosonogi obutvi 🤭😄) s prelepo pozornostjo - uokvirjeno umetnostjo, ki bo ostala za vedno v spomin. 🤩

Zbrale so se v skupini iz vseh vetrov in se tako povezale, da je bila kavica (in rogljiček in torica in še kaj 😜) po vadbi nujna obveznost. Tudi v toplice se odpravijo skupaj. Pa povabijo se na praznovanje rojstnih dni. Gotovo razlogov za druženje nikoli ne bo zmanjkalo.

Ponosna sem nanje. Da znajo biti tako dobre mamice svojim dojenčkom. Ni tako samoumevno, kot se bere. Srečam različne zgodbe, zahtevne izzive in ne, ni jim vsakdo kos.🙁

Te pa so jim!

In zato si jih bom zapisala v srce. ❤️

Hvala.

Tole je priletelo v inbox:"S sinčkom, ki je trenutno star 7,5 mesecev, obiskujeva gibalne urice Mali Gibko že od njegove...
09/01/2026

Tole je priletelo v inbox:

"S sinčkom, ki je trenutno star 7,5 mesecev, obiskujeva gibalne urice Mali Gibko že od njegovega 3 meseca. Tam se skozi igro, pravilne prijeme in pestovanje učimo vaj, ki dojenčkom pomagajo pri usvajanju gibalnih mejnikov. Urice so strokovne, a hkrati zelo tople in tudi zabavne.😊

Poleg gibalnih izzivov sva se doma soočala tudi z velikimi težavami pri uvajanju goste hrane. Skoraj mesec in pol sinček ni želel odpreti ust, pojedel je le kakšno žlico ali dve, hkrati pa tudi igračk in drugih predmetov ni dajal v usta, kar je za dojenčke sicer zelo običajno. Bila sem že povsem iz sebe, polna skrbi in dvomov vase.

Ker Teja poleg skupinskih uric nudi tudi individualno obravnavo dojenčka, sva se odločila za eno takšno uro – in bila je res nepozabna. Teja je sinčka celostno pogledala, opazovala njegovo gibanje in skušala odkriti vzrok težav. Mimogrede je ugotovila, da je v spodnjem delu telesa nekoliko zategnjen, ter ga z nežnimi, a zelo učinkovitimi prijemi sprostila. Že naslednji dan sva doma lahko izvajala vaje za kobacanje, ki jih še dan prej sploh nisva zmogla.

Pri hranjenju pa se je zgodilo nekaj, česar res nisem pričakovala. S posebnimi prijemi okoli ust, čeljusti, rokic in medenice je sinčku pomagala, da je začel usvajati hranjenje. Ob tem je Teja zelo nežno in spoštljivo odprla tudi temo mene kot mame. Vprašala me je, kako se počutim ob neuspešnem uvajanju goste hrane in s kakšnimi izzivi se še soočam. Povedala sem ji, da postanem živčna, izgubljena, da imam občutek, da ne delam ničesar prav. Ko me je vprašala, kje v telesu čutim tesnobo, sem rekla, da v prsih.
S sproščanjem tega pritiska sem začutila mravljince po celem telesu in nato ogromno olajšanje. In ravno v trenutku, ko sem se jaz sprostila, je sinček prvič dal igračko v usta. Kasneje mi je Teja sprostila še čeljust, medtem ko sva se pogovarjali o drugih izzivih materinstva, sinček pa je v tistem trenutku podrl velik, glasen kupček – kot da bi tudi on iz sebe spustil neko napetost. Bilo je res neverjetno."

》》》zaključek v komentarju spodaj.
Vesela bom komentarjev kako se vam zapis bere. 🤗🤗

03/01/2026
...nadaljevanje branja zgornjih zavihkov...Rodimo se bosi. In goli. 🙃Primaren namen, tako oblačil, kot obutve je, da nas...
27/03/2025

...nadaljevanje branja zgornjih zavihkov...

Rodimo se bosi. In goli. 🙃

Primaren namen, tako oblačil, kot obutve je, da nas ne zebe in da nas varuje pred poškodbami.

Pri oblačilih ponavadi ni dileme: ko jih otrok preraste, kupimo večjo številko. Če je suh v pasu - kupimo hlače, ki so ozke v pasu, če ima dolge noge - kupimo dovolj dolge hlačnice in tako dalje. Če kupimo preozko, predolgo,...nas to ovira pri gibanju in moti.

Pod črto: oblačilo prilagodimo obliki telesa.✔️

Pri stopalih pa je razširjena neka druga miselnost, ki jo je težko razumeti. 😬

S klasično obutvijo stopalo prilagodimo čevlju. 🤯

Torej ne pogledamo ali ima otrok ozko/široko nogo, kater prst je najdaljši, ima ozko peto, velik volumen, itd. 

Ideja bosonoge obutve je, da pustimo otroka "bosega" (tak, kot se je rodil) in ga samo zaščitimo pred mrazom in poškodbami. In z ustrezno-bosonogo obutvijo dovolimo 29 mišicam in 33 sklepom v stopalu, da se svobodno gibljejo in opravljajo funkcijo, za katero so bili ustvarjeni. 🍀

Če stopalo omejimo s trdim, nefleksibilnim podplatom, opetnikom in premalo prostora za prste, pravzaprav določenim sklepom in mišicam rečemo: "pri miru bodite, ne rabimo vas!"

Glavni značilnosti bosonoge obutve sta torej: fleksibilen podplat brez pete (zero drop) in dovolj prostora za prste.

Stopala so naš temelj postavitve telesa, celo življenje hodimo po njih in priporočljivo je, da jim privoščimo dobro obutev, da opravljajo funkcijo, za katero so ustvarjeni. 💫 V kolikor temelj ni ok, se tudi v verigi vertikalno zgodijo prilagoditve, ki nas silijo v postavitev, ki ni naravna.

Kar zadeva odstopanja: pretiran platfus, rotacije stopal na noter/ven, zvrnjena stopala v gležnju, idr., je nujno pogledati posameznika celostno in individualno. Samo bosonoga obutev ni rešitev.

🌸🌸 N A G R A D N A     I G R A 🌸🌸Bliža se mesec, ko praznujemo ženske in ko praznuješ TI draga mamica🤱.Ko enkrat dobiš v...
25/02/2025

🌸🌸 N A G R A D N A I G R A 🌸🌸

Bliža se mesec, ko praznujemo ženske in ko praznuješ TI draga mamica🤱.
Ko enkrat dobiš v roke majhen zakladek, vonjaš njegove čudovite dišeče laske, ko prebediš marsikatero noč, ko previjaš, dojiš, vozičkaš, uspavaš, ko se tvoje želje, hobiji postavijo za nekaj časa na stranski tir.
Takrat si zagotovo dobila naziv mami🥰.
Nekaj najlepšega, a hkrati tudi napornega. Pa nas tolažijo, da mine. Vse je res, ampak fino si je olajšati stvari, če ti je težko, če rabiš družbo, če želiš biti slišana.🍀
Pri Malem Gibku je možno vse to😇. Družba, ob tem pa še ogromno koristnih informacij zate in za tvojega dojenčka👶.
V mesecu, ki prihaja, sva se zato odločili podariti brezplačno skupinsko vadbo za 4 obiske😍🥳.

Kaj moraš storiti, da bo nagrada ravno tvoja? 💫

🌸 Sledi .

🌸 Objavo deli na story in naju označi. V primeru, da imaš zaprti profil, mi prosim pošlji screenshot.💫💫

🌸 V komentar označi čimveč mamic, ki bi bile vesele te nagrade. 🎁🎁

Upoštevaj zgrornje pogoje sodelovanja in si že bližje. 😍😍

Število komentarjev ni omejeno, zato si daj duška. 🤭🤩

Nagradna igra se zaključi 10. 3. 2025, dan za tem objaviva nagrajenca v storiju.

Srečno🤞!

*nagradna igra ni povezana z Instagramom in ga odvezuje vseh obveznosti.

KAKO dojenčku pomagati, da se ne "zateguje" oziroma ne prehaja v EKSTENZIJSKI vzorec?🤔K nama se večkrat obrnejo mamice, ...
17/10/2024

KAKO dojenčku pomagati, da se ne "zateguje" oziroma ne prehaja v EKSTENZIJSKI vzorec?🤔

K nama se večkrat obrnejo mamice, ki so v skrbeh zaradi pretiranega zategovanja dojenčka.
Vzrokov za omenjeno gibanje je več:
🐣Genetsko povišan mišični tonus
🐣Posledica hipotonije v trupu
🐣Stresna nosečnost
🐣Travmatičen porod
🐣Napačno rokovanje
🐣Težave z refluksom
🐣Priraščen jeziček

Vse to je z nekaj volje in discipline možno ODPRAVITI in dojenčku tako olajšati gibanje ter posledično izboljšati tudi njegovo psihično počutje.😎
S primernimi vajami, kjer je poudarek na sproščanju ramenskega obroča, vratnih mišic in na krepitvi mišic trupa, lahko veliko doprinesemo k izboljšanju stanja.🤗🐞

Najpomembnejše je seveda, da večino časa izvajamo tudi pravilno ROKOVANJE, pestovanje, izbiramo optimalne položaje za podiranje kupčkov.👍👩‍🍼
Ni najbolje čakati, da se bo stanje izboljšalo samo od sebe, ker se ne bo oziroma bo dojenček pričel z gibanjem, ki je njemu sicer lažje, ni pa optimalno za njegov nadaljnji gibalni razvoj🧐.

💛Veliko se naučimo že na skupinskih uricah, še več pa dobite na individualni obravnavi, kjer poleg naštetega vključujeva tudi različne manualne tehnike sproščanja napetosti. 💛

Address

Ziri
4226

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Mali Gibko posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Mali Gibko:

Share