04/06/2026
Ozbiljno.
Tko je izmislio da moramo biti simetrične?
Da nam sise moraju biti blizanke, a ne sestre, da nam guzovi moraju biti u libeli?
Arhitekt? Matematičar? Lik koji nikad nije rodio?
Moje tijelo ima svoj tlocrt.
Lijeva strana crta krivulje, desna piše poeziju.
Jedan k*k kaže "ajmo plesati", drugi "ajmo sjesti".
I super mi je tako.
A vi mi prodajete haljinu "one size fits all"?
Ma fits all moj k****
Zato šivam Klemicu.
Za tijela koja imaju mišljenje, za strukove koji ne lažu, za ramena koja su nosila i djecu i kredite i cijeli svijet.
Za asimetriju koja vrišti: ŽIVA SAM.
Uzmem metar, mjerim tebe, ne tablicu.
Tvoje "krivo", tvoje "previše", tvoje "premalo"
I napravim haljinu koja kaže: TAKVA TREBAŠ BITI
A ako si svoja, čudna, nikakva po standardima i PREKRASNA po svojima...
Dobro došla kući, sestro.
Klemica te čeka 💛