Pacdacdarbnica

Pacdacdarbnica Lietas var iegūt jaunu izskatu,izdzīvot jaunu dzīvi citā veidolā,citā formā. Par radīšanu, nevis postīšanu.

Ideja un visa pamatjēga ir nemest ārā it kā savu laiku nokalpojušas lietas, bet iedzīvināt tās ilgtspējīgākai izmantošanai.

Viskaste.Vieta,kur salikušās bildes no telefonkrājuma.
12/03/2026

Viskaste.
Vieta,kur salikušās bildes no telefonkrājuma.

Sestdien, 14.martā tiekamies raibumraibā upcycling pasākumā! Iekrāso pavasari ar kaut ko oriģinālu! 🤸‍♀️
12/03/2026

Sestdien, 14.martā tiekamies raibumraibā upcycling pasākumā!

Iekrāso pavasari ar kaut ko oriģinālu! 🤸‍♀️

Procesa gaita. Dziesmusvētkiem gatavs! 😊
29/06/2025

Procesa gaita.

Dziesmusvētkiem gatavs! 😊

07/06/2025
Lakati.Tie,kuri austi uz rāmja.Pagājšgad, pavasarī iepazinos ar Santu,kura vadīja kursus pa visu Latviju- lakatu aušana ...
26/03/2025

Lakati.
Tie,kuri austi uz rāmja.

Pagājšgad, pavasarī iepazinos ar Santu,kura vadīja kursus pa visu Latviju- lakatu aušana uz rāmja. Arī šogad viņa brauc un māca, interese vēljoprojām ir.
Pieteicos uz kursiem, ieguvu preskartona rāmi, bambusa adatu un zināšanas- kā uzaust lakatu.

Tā,kā man vienmēr ir paticis atšķirties un nemitīgi interesē eksperimenti ar tekstilmateriāliem, pirmo lakatu taisīju no t-kreklu auduma strēmelēm.
Kādā no iepriekšējiem ierakstiem jau bija pats lakata radīšanas procesa sākums.
Lakats rezultātā iznāca arī diezgan blīvs un ciets. Drīzākais pielietojums tam būtu krēsla pārklājs vai paklājiņš.

Pēc tam taisīju trijstūra lakatu no tambordiegiem un Īrisa diegiem, kuri gadiem ilgi bija gaidījuši tikt izmantoti. Tinu kamolīšos vairākas kārtas kopā- bildēs varēs redzēt arī nedaudz no procesa.
Un lai būtu interesantāk, izdomāju, ka jāauž nevis parastajā audekla pinumā, bet nedaudz savādākā. Arī to bildēs varēs redzēt.
Rezultāts ļoti patika! :)

Nākošo lakatu taisīju, lai to uzdāvinātu savai mammai,jo viņa man bija atdevusi dažādas dzijas, tostarp,tumšzilie kamoliņi bija no viņas mammas. Nolēmu, ka tas būs triju paaudžu saausts lakats. Ieaudu savas domas un mīlestību. Likās tik sirsnīgi un jauki.

Pēc kāda laika izdomāju pielikt vairāk rozā un fuksijkrāsas diegus,lai ir krāsaināk un košāk.
Viss jau bija forši,un patiešām krāsaini. Bet šie krāsainie diegi ir linu diegi, kuri ir diezgan cieti.
Un lakatam vidū gribēju uztaisīt izgriezumu,lai tas sanāk kā pončo.
Rezultātā pats lakats iznāca ciets un diezgan raupjš. Tas kakles caurums neizdevās glīts,kā bija iecerēts, un pagaidām vēl neesmu atrisinājusi šo. Bet plānoju aizšūt to kakles caurumu ciet un pa virsu no abām pusēm sašūt aplikāciju no auduma.
Rezultātā plānoju,ka šis lakats kalpos kā dīvāna pārklājs Gaujienas mācītājmājā- citiem un man par prieku.

Pēc tam izdomāju vēl pielietot citu tehniku- ietamborēšanu.
Uzliku diegus uz rāmja diagonāles veidā, nevis tā,kā to iepriekš taisīju ar trijstūra lakatu.
Procesa laikā ietamborēju tādas kā pīnītes V veidā, un starp šīm pīnītēm turpināju ieaušanu. Vēlāk vēl vēlējos eksperimentēt ar bumbuļiem. To arī izdarīju. Bet esot godīga pret sevi, varu atzīt,ka šī lakata rezultāts manī nerada gandarījumu. Nu, nekas.
Reizēm tā notiek.

Nākošo lakatu taisīju no džinsu bikšu strēmelēm. Procesa laikā brīžiem skatījos uz tām džinsu auduma līnijām un to drūmo nokrāsu, tas man atsauca prātā Vilhelma Purvīša gleznu ainavas...
Atceros,kā kovida laikā meitai mākslas skolas darbi bija jādara mājas apstākļos. Toreiz cīnījāmies ar Purvīša gleznas atveidošanu,veidojot to no plēstiem žurnālu gabaliņiem- nu tas bija gan laikietilpīgs čakars. Viņa taisīja savu bildi, es savu.
Bet atgriežoties pie lakata- tas sanāca interesants.
Taisīju to, un domāju,ka vajadzētu taisīt no krāsainiem džinsiem. Tad būtu foršāks un manā stilā. Bet man tie krāsainie džinsi tiek patērēti aplikācijās un citos projektos- sirdsapziņa neļautu sagriezt tos strēmelēs...

Pēc kāda laiciņa ieraudzīju rāmi,kurš ir taisīts no koka. Acis iemirdzējās, un atradās kāds meistars,kurš uztaisīja man rāmi.
Kad viņš man jautāja:lielo,vai mazo, es uzreiz atbildēju:LIELO!
Pat nepajautāju- kāds ir lielais,un kāds ir mazais rāmis.
Vakar aizbraucu uz Veclaiceni pēc rāmja. Kad liku mašīnā, jau sapratu,ka tas ir liels.
Atbraucu mājās, ar vīru saskrūvējām, un tiešām, tas ir liels!
Lakats būs milzīgs,kad tas taps, un materiālu arī vajadzēs pulka daudz..
Bildē varēs redzēt,jo pieliku klāt kartona rāmi, lai var saprast atšķirību.
Nekas, lai paliek siltāks, tad nesīšu ārā,pagalmā, un gan jau redzēsiet arī to. Tikai jādomā, no kāda materiāla taisīt šo lakatu.. Visas idejas un eksperimenti vēl nav beigušies!

Katrā ziņā esmu jau gatava nākošajam lakatu saietam.
Pirmais VISLATVIJAS LAKATU SAIETS notika pagājušā rudenī Jaunlaicenē, jo tieši tur notika pirmās nodarbības.

Starp citu, biju ielikusi dažas savu lakatu bildes Upcycling cloth collective grupās, un tur cilvēki bija sajūsmā. Iespēju robežās centos visiem,kuri uzdeva jautājumus- atbildēt un paskaidrot, cik vienkāršs ir šis lakatu aušanas princips, un ka tas ikvienam ir pa spēkam.

Kā jau pie visiem rokdarbiem- vajadzīgi materiāli, laiks, darbs un pacietība!😊

Priekšautiņi!
25/03/2025

Priekšautiņi!

Sveiki,manas lapas skatītāji!Paldies,ka esat līdzdalīgi manos procesos,kaut vai tikai ieliekot atzīmi "Patīk". ;)Tā,kā n...
25/03/2025

Sveiki,manas lapas skatītāji!
Paldies,ka esat līdzdalīgi manos procesos,kaut vai tikai ieliekot atzīmi "Patīk". ;)

Tā,kā neesmu aktīva savu darbu ievietotāja, nolēmu salikt vienkopus pēdējo laiku radītos darbus vienkopus. Jā, daudzi no tiem nemaz nav nokļuvuši fotogalerijā, bet nu, nekas..

Mani raibucīši.
06/12/2024

Mani raibucīši.

Es- pirms 20 gadiem!
06/05/2024

Es- pirms 20 gadiem!

413 likes, 78 comments. “ #СЕКОНД #секондчек #покупки #секондхенд #секондхендчек #секонд #покупкиодежды ”

Šodienas projekts. Lai top superkrāsains!!
05/05/2024

Šodienas projekts. Lai top superkrāsains!!

Address

Zelmeni 1, Alsviki
Aluksne
LV4333

Telephone

+37127416824

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Pacdacdarbnica posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share