O NAS
Akceptacja siebie i otoczenia
W przeważającej części kobiety, które mają kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt nadprogramowych kilogramów wcale nie czują się z tego powodu źle. W dzisiejszych czasach zapanował kult idealnej sylwetki, uwielbienie dla szczupłej, a wręcz anorektycznej figury. Dla nas- kobiet o pełniejszych kształtach- brakuje miejsca w tym „szczupłym świecie”. Znam to z w
łasnego doświadczenia. Jeszcze do niedawna stałam przed problemem, gdzie i w co się ubrać. W większości sklepów już od wejścia słyszałam „na Panią nic nie mamy”. Tylko kobieta mająca ten sam problem doskonale wie, o czym mowa i tylko ona wie, jak dalece jest to upokarzające. Myślałam wtedy, że my również mamy prawo ubierać się w to, co jest modne i wygodne, a nie tylko to co na nas pasuje. Moim marzeniem stało się otwarcie sklepu z odzieżą o większych rozmiarach. Pomysł dojrzewał kilka lat, aż w końcu – udało się! Dwie Gracje
I tak powstał sklep o nazwie „Dwie Gracje”, która została zainspirowana dziełem sławnego malarza Rubensa. To ten artysta jako jeden z pierwszych dostrzegł nasze piękno i podniósł kobiece kształty do rangi sztuki. Zależy nam na wytworzeniu w tym miejscu szczególnej atmosfery. Komfort, intymność i swoboda w oglądaniu i przymierzaniu odzieży stanowi dla nas priorytet. Oczekiwanym efektem jest uświadomienie każdej zakompleksionej „puszystej”, że może atrakcyjnie wyglądać. Uśmiechnięta i zadowolona klientka ma wyjść ze sklepu z przekonaniem, że może z dumą nosić każdy dodatkowy kilogram. Dzisiejsza oferta i wygląd sklepu to dopiero pierwsze kroki...
Modne i markowe
Najbardziej zależy nam na współpracy z naszymi klientkami. Rozumiemy ich potrzeby i szanujemy ich indywidualność, bo przecież o gustach się nie dyskutuje- każdy ma prawo nosić ubrania, które pozwolą mu się wyrazić. Na razie w ofercie mamy przede wszystkim polskich producentów i niezależne pracownie artystycznych oferujące ubrania w rozmiarach od 42 do 60. Doświadczenie i zdobyta wiedza
Minęły już ponad cztery lata od otwarcia sklepu. Ten czas pokazał nam jak współpracować z kobietami i dopasować się do ich potrzeb. Nauczyłyśmy się indywidualnego podejścia do klientek, które mogą liczyć na wsparcie w czasie zakupów i profesjonalną obsługę. Jednak nasz sklep to nie tylko ubrania, to również wspaniała atmosfera. Każda kobieta może liczyć na chwilę spoczynku w wygodnym fotelu, miłą rozmowę czy herbatę. Nawiązało się wiele znajomości pomiędzy nami, a klientkami. Stałe klientki posiadają nasze numery telefonu i nie muszą fatygować się do sklepu by zapytać o nowe kolekcje. Takie rezultaty to coś, do czego dążyłyśmy od początku działalności. Udało nam się zbudować przyjacielską atmosferę, w której nie ma ani odrobiny skrępowania dla kobiet o pełniejszych kształtach. „U nas nie ma rzeczy za małych” , ale przede wszystkim nie ma miejsca na narzekanie, tutaj każdy dodatkowy kilogram nosi się z dumą i pewnością siebie.