03/10/2023
Здравейте не съм се включвала от известно време и сега попаднах на нещо интересно и реших да го споделя с Вас . Определено не съм фен на тежки картини и за това споделям нози шарен колаж на тази доста неприятна гъбичка . Днес ще Ви запозная с Кандида .Моля споделете поста , тъй като смятам , че повече хора трябва да разберът за нея.
Нещо за КАНДИДА....
Решавате ,че започвате да се храните здравословно,да спрете захарта и сладките неща. Но след много малко време започвате да изпитвате силно желание за нещо сладичко , шоколадче курабийка ,баклавичка,тортичка……
Но не само тези храни са ЗАХАР тестени,ориз,картофи,царевица, безалкохолни,сокове и алкохол. Разбира се кръвната захар играе съществена роля за желанието да хапнем нещо сладко,но основния проблем е КАНДИДА ( КАНДИДА Е ВИГ ГЪБИЧКА (Дрожди) ОТ РОДА CANDIDA ,НАЙ ЧЕСТО СРЕЩАНАТА Е ОТ ВИДА CANDIDA ALBICANS) ,която също иска да се храни и се храни със захар. Ако в организма ви има повишено съдържание на КАНДИДА,тя ви кара да изпитвате непреодолимо желание за нещо сладичко.
Нашите тела съдържат 10 пъти повече микроби, отколкото човешки клетки. Много от тези микроби са полезни бактерии които са в симбиоз в нашия организъм. Те помагат за смилане на храната, създават серотонин, витамини от групата В , но други микроби могат да причинят заболяване, особено когато са извън равновесие.
В ежедневието си използваме антибактериални сапуни, пастьоризираме мляко и сок, и убиваме колкото се може повече бактерии, в опит да създадем антисептична среда ,без оглед на здравословните бактерии, които унищожаваме. В допълнение, ние приемаме антибиотици, без да обмисляме унищожаването на здравословните бактерии, от които се нуждаем за оптимално здраве.Замислете се какво означава думата АНТИБИОТИК –АНТИ БИО –АНТИ ЖИВОТ..
Всеки път, когато види възможност, например когато консумираме рафинирани храни КАНДИДА,увеличава числеността си. Тя процъфтява. А когато това стане, тя опустошава своя домакин. Тя не само живее в нас, тя се храни от нас. Тя се променя от едноклетъчни дрожди в растящи нишки, които се носят из нашите тъкани – не само в червата, но също и в други органи. От тези нишки се отделят ензими, които смилат нашите тъкани. Тогава КАНДИДА изсмуква хранителните вещества от клетките, които разрушава, както и от храната, която ядем.
Балансът КАНДИДА към благоприятна флора се променя непрестанно. Полезните бактерии се борят за надмощие в червата. С промяната на баланса (например, когато не ядем храни, които я хранят) и умирането на Кандида, тя освобождава 79 различни токсини в нашата система. Тези токсини ни карат да се чувстваме зле. Тъй като продължава да ни напада отвътре, ние ядем малко захар (или много захар) и се чувстваме по-добре, защото просто сме нахранили Кандида и сме спрели процеса на умирането ѝ. Кандида процъфтява отново (наред с патогенните бактерии, които обичат захар). Когато променим хранителните си навици, Кандида умира,Но започваме да се чустваме зле, хапваме бързи въглехидрати,пием безалкохолни и сокове.Омагьосаният кръг се затваря.
Когато нивото на Кандида се покачи до точката, че да причинява ушни, вагинални, синусни, зъбни, кожни и инфекции на венците, можем да съберем две и две и да осъзнаем, че има причинно-следствена връзка всеки път, когато ядем ЗАХАР защото чувстваме отрицателните резултати почти веднага. Това се дължи на ниско ниво на хронична инфекция, която пламва всеки път, когато храним Кандида.
Храни, които хранят Кандида включват концентрирани захари (царевичен сироп, захар, агаве, плодов сок и т.н.). и други рафинирани храни (захари, брашна, хляб, макаронени изделия, бял ориз картофи и т.н.). Алкохолът също косвено насърчава растеж на Кандида. За хората с особено лоша Кандида, дори липсата на сън и други неща, които отслабват имунната система, всъщност могат да ,,хранят” Кандида Можете естествено да отървете тялото си от Кандида и да спрете непрестанния цикъл, но това ще отнеме време и дисциплина.
Има решение – за да подобрите имунната си система (която е вашата защита),за да подобрите здравето си ,ограничете рафинираните въглехидрати, изчистете организма си с лечебен глад , биорезонансна терапия и правилно хранене. Консумирайте много чесън ,лук, джинджифил хрян и др., които ще стимулират имунната Ви система, ще убият Кандида и ще увеличат полезните бактерии.
П.С.
Мой преподавател преди време ми каза – човек копае гроба си със собствените си зъби….. Променете навиците си и здравето Ви ще се подобри.
ℹд-р Бисер Господинов.